O NAS

Trochę historii…

Przedszkole powstało tuż po wojnie, 10 lutego 1946 roku z inicjatywy rodziców. Jest najstarszym działającym przedszkolem na Ochocie. Początkowo zajmowało część zrujnowanego budynku szkolnego, otrzymało numer 14. Było bowiem czternastą placówką tego typu działającą w Warszawie. Personel pedagogiczny stanowiły wówczas cztery osoby. W tym okresie przedszkole przyjmowało wszystkie zgłoszone dzieci, mimo że borykało się z wieloma trudnościami – nie było wody, światła, urządzeń sanitarnych, centralnego ogrzewania, zabawek i pomocy dydaktycznych. Żeby zapewnić czystość i higienę przynoszono wodę wiadrami z ulicy Opaczewskiej. Zimą ogrzewano sale piecykami – sławetnymi kozami.

Personel przedszkola starał się stworzyć miejsce bezpieczne i przyjazne dziecku. Olbrzymie dekoracje zabezpieczały i zasłaniały zniszczone ściany. Nauczycielki same wykonywały zabawki oraz pomoce dydaktyczne. Zajęcia często prowadziły w terenie, wykorzystując okoliczne pola i łąki Rakowca, gdzie dzieci poznawały świat flory i fauny (tak daleko sięgają tradycje edukacji ekologicznej w naszym przedszkolu).

Z biegiem lat i kolejnych remontów placówka osiągnęła obecny wygląd, pozostaje nadal niewielkim przedszkolem, ale dzięki temu panuje w nim miła i rodzinna atmosfera. w roku 1999 władze miasta zmieniły numer placówki na 60, a trzy lata później na numer 66. Mimo tak poważnego wieku nasze przedszkole cechuje młodość i energia w podejmowaniu działań związanych z potrzebami współczesnego świata i edukacją dzieci.

Przedszkole dzisiaj…

Przedszkole Nr 66 w Warszawie przy ulicy Grójeckiej 93 w zabytkowym budynku, w centru Ochoty, na tyłach Hali Banacha (wejście od ul. Metrykantów). Sąsiaduje z XXI LO im. Kołłątaja. Otoczenie stanowi z jednej strony duży plac zabaw z różnorodnymi gatunkami drzew, ciekawymi okazami roślin w mini ogródkach botanicznych oraz kącikiem meteorologicznym, z drugiej strony boisko szkolne ze wspaniałymi dębami i aleją kasztanową. Duży ogród przedszkolny wyposażony jest w bezpieczny, drewniany sprzęt i łazienkę terenową. Znajduje się między budynkiem szkolnym, a targowiskiem od którego osłonięty jest ekranami. Przedszkole posiada trzy oddziały: 3-latków, 4-latków i 5-latków. Każda grupa ma swoją salę oznaczoną kolorem. W sali żółtej jest grupa Biedronek (3-latki), w niebieskiej grupa Skrzatów (4-latki), a w zielonej grupa Mądrych Sówek (5-latki). Każda sala wyposażona jest w sprzęt odpowiedni do wieku dzieci oraz w zabawki i pomoce dydaktyczne do zajęć. Szatnia i łazienka są wspólne, dostosowane do potrzeb dzieci. Na obszernym holu znajduje się mini plac zabaw z basenem rehabilitacyjnym z piłeczkami, kulodromem, huśtawkami z pianki oraz zestawem dużych plastikowych klocków, gdzie dzieci świetnie się bawią pod okiem nauczycieli lub rodziców. Odbywają się tu również uroczystości przedszkolne. Placówka posiada salę gimnastyczną wyposażoną w sprzęt do zajęć gimnastycznych i korekcyjnych oraz gabinet logopedy. Przedszkole ma własną kuchnię. Dzieci spożywają cztery posiłki dziennie (I śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek). W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Zapewniamy bezpłatną opiekę logopedy i psychologa. Regularnie odbywają się: spotkania z weterynarzem, zajęcia w bibliotece, zajęcia w pracowni ceramicznej, teatrzyki, koncerty, wycieczki, pikniki, festyny, spotkania integracyjne z rodzicami, uroczystości rodzinne, warsztaty dla rodziców. Proponujemy bezpłatne zajęcia dodatkowe: rytmika, gimnastyka korekcyjna, język angielski, zajęcia matematyczne. Nasze osiągnięcia: mamy nagrody i wyróżnienia za udział w konkursach recytatorskich i plastycznych, festiwalach teatrzyków przedszkolnych i przeglądach tanecznych.

Close Menu
×

Koszyk

Skip to content